Завершення карантину в Україні у зв’язку з COVID-19
Ситуація з пандемією COVID-19 в Україні призвела до запровадження жорстких заходів карантину, які суттєво вплинули на життя громадян та економіку країни. Проте, з часом і поліпшенням епідеміологічної ситуації, влада почала поступове пом’якшення обмежень і планування завершення карантину. Постановою Кабміну від 27 червня 2023 р. N 651 карантин та режим надзвичайної ситуації, спричинений вірусом COVID-19 в Україні скасовано. Тепер захворювання на COVID-19 стало сезонним, але ВООЗ наполегливо рекомендує вакцинуватися проти цієї хвороби.
Один із ключових моментів у завершенні карантину в Україні — це прогресивна вакцинація населення. Держава активно просуває програму вакцинації та надає доступ до безкоштовних препаратів від COVID-19. Це дозволяє підвищити імунітет українців та знизити ймовірність тяжких випадків захворювання. Вакцинуватись насамперед мають люди з груп ризику: вагітні, люди похилого віку, люди з імунодефіцитом, працівники критичної інфраструктури.
Однак, незважаючи на завершення карантину, влада все ще закликає громадян дотримуватися запобіжних заходів і залишатися пильними. Можливі випадки спалахів захворюваності, і регіональні органи охорони здоров’я мають бути готовими до оперативних дій, щоб запобігти поширенню вірусу та можливим рецидивам. Крім того, важливо продовжувати інформувати населення про необхідність дотримання гігієнічних заходів (носіння масок, використання антисептиків, дотримання дистанції у місцях скупчення людей), регулярної вакцинації та самоізоляції з появою симптомів.